Escape room, czyli ciekawa zabawa grupowa

krakow ma bogata oferte rozrywkowa

Coraz większą popularnością cieszą się w ostatnim czasie przedsięwzięcia takie jak escape room. Jest to gra przeznaczona dla kilku osób polegająca na znalezieniu odpowiedzi na kolejne zagadki. Zrealizowanie tego wymogu pozwoli grupie uczestników zabawy na wyjście z określonego pokoju.

Escape room ma jednak swoją genezę w świeci online. Z wirtualnej rzeczywistości postanowiono ją przenieść jednak do realnego świata. Pierwsza gra online powstała już w 1988 roku. Wielka popularność została uzyskana dzięki różnorodnym, nietypowym łamigłówkom, które z czasem były coraz bardziej wymagające. Twórcy escape roomów postanowili wzbogacać grafikę, która jeszcze bardziej działała na zmysły i pozwała uciec od innego, bardziej kreatywnego świata.

Zaznaczmy też, że escape room, określany inaczej jako pokój zagadek ma też inne zalety – to doskonała okazja do pracy w grupie. Może to wpływać pozytywnie w kontekście zaskakujących nas sytuacji życiowych, a być może przyda się także w relacjach zarówno zawodowych, jak i prywatnych. To także wspaniała okazja, aby popracować nad swoją spostrzegawczością, czy wzmocnić umiejętność analitycznego myślenia.

Aby znaleźć miejsce tych pasjonujących rozgrywek, jakim jest pokój zagadek nie trzeba się zbytnio wysilać, bo funkcjonują one praktycznie w każdym mieście, a w tych większych jak Kraków znajdziemy ich ogromny wybór. Może to być na przykład escape room w Lost Room Kraków, który oferuje nam również inny typ rozrywki, a mianowicie jest to gra miejska w Krakowie – http://www.lostroom.pl/gra-miejska.