Jak zachwycić gości pysznym deserem?

gruszki w cieście

Gdy zbliża się weekend i chcemy zaprosić rodzinę czy przyjaciół na kawę, chcemy zawsze zaopatrzyć się w coś pysznego i słodkiego, co będziemy mogli zaserwować naszym bliskim do kawy. Również, gdy jesteśmy sami w domu warto mieć coś dobrego pod ręką, co umili nam czas spędzany na czytaniu książek czy oglądaniu seriali.

Warto nauczyć się robienia prostych ciast, którymi będziemy mogli zachwycić naszych gości albo po prostu zaspokoić potrzebę słodkości zawsze, gdy mamy na nie ochotę. Przepisy na ciasta, które są szybkie, proste i smaczne znajdziemy zarówno w książkach kucharskich, jak i w internecie. Sieć aż roi się od blogów czy stron oferujących przepisy na ciasta zarówno dla zupełnie początkujących osób, jak i bardziej zaawansowanych, których nie przerażają skomplikowane zabiegi kulinarne. Plusem szperania w sieci jest to, że znajdziemy tam przepisy za darmo, porady i opinie innych użytkowników na temat danego przepisu i wskazówki dotyczące wykonania.

Jednym z najprostszych sposób, nadającym się zarówno dla początkujących, jak i dla wszystkich którym zależy na szybkim wykonaniu deseru, są przepisy na ciasta bez pieczenia. Zazwyczaj są to przepisy na serniki czy ciasta oparte na musach, których wykonanie najczęściej polega na zrobieniu dolnej warstwy, na przykład z kruszonych ciastek i masła, wykonaniu właściwej masy lub kilku ich warstw oraz dodaniu dodatków.

Pyszne ciasta bez pieczenia wychodzą z owocami, ale również czekoladowe czy orzechowe. Plusem tej metody jest też to, że można na jej bazie wykonywać ciasta fit, z dodatkiem warzyw czy suszonych owoców. Ciasta bez pieczenia mają wiele odsłon i każdy może znaleźć coś dla siebie.