Nauka języków obcych wśród dzieci

chlopiec uczacy sie angielskiego

Każdy rodzic doskonale wie o tym, że wykształcenie dziecka to jedna z najważniejszych kwestii dotyczących przyszłości. Dobra szkoła, to podstawa, jednak znajomość języków obcych staje się w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem wykształcenia. To właśnie z tego powodu warto już od najmłodszych lat inwestować w zajęcia języka angielskiego.

Mówi się, że mózg kilkulatka jest chłonny jak gąbka i jest to określenie bardzo trafne, bowiem potrafi on przyswoić bardzo dużo nowych informacji i umiejętności, które mogą mu się przydać w przyszłości. Nie inaczej jest z nauką języka obcego, którego dzieci uczą się szybciej i lepiej niż dorośli.

Profesjonalna szkoła językowa dla dzieci, to dobry początek. Ponieważ maluchy szybko się nudzą, zajęcia powinny być ciekawe, urozmaicone i najlepiej wymagające aktywności ze strony dzieci. Tak właśnie wygląda angielski dla dzieci w MOVA Kraków – www.mova.pl – centrum językowym dedykowanym dzieciom.

Zapytacie jak wygląda angielski dla dzieci? Zajęcia te to przede wszystkim dużo piosenek, wykorzystujących pokazywanie, chociażby części ciała, przedmiotów nas otaczających czy kolorów. Zajęcia języka angielskiego przeprowadzane przez doświadczonego lektora pomogą zainteresować dziecko mówieniem w obcym języku, dadzą możliwość osłuchania się z obcym akcentem, sprawią, że w przyszłości chętniej będzie ono sięgać po literaturę zagraniczną czy oglądać seriale i filmy bez pomocy lektora czy napisów.

Nauka języka angielskiego już od najmłodszych lat da dziecku przewagę w szkole, a także pozwoli mu łatwiej przyswoić kolejny język obcy, gdyby zainteresował się niemieckim czy francuskim w liceum.

One thought on “Nauka języków obcych wśród dzieci

  1. Nie wiem czy zapisanie dziecka na naukę angielskiego tak wcześnie jest dobre. Rozumiem, że im dziecko jest mniejsze tym szybciej się uczy, ale ja nie chciałam moim córkom zabierać dzieciństwa, dlatego zapisałam je na zajęcia dodatkowe kiedy poszły do szkoły. Uważam, że wiek 7 lat jest optymalny. Przynajmniej ja zapisałam córki w tym wieku i nie uważam, żeby wyszło im to na złe. Widzę, że szybko się uczą i już umieją z języka angielskiego. Chodzą też do fajnej szkoły, do Berlitz i sobie chwalą zajęcia. 🙂

Comments are closed.