Nie narzekaj na szefa z byle powodu

leniwy pracownik i zly szef

Pracownicy często nie żyją w dobrych stosunkach z szefostwem lub stroją dobre miny do złej gry, bo szef za mało płaci, za dużo wymaga, źle traktuje. Czasami faktycznie to prawda, bo nie każdy przedsiębiorca jest dobrym szefem, ale w większości przypadków pracownicy nie zdają sobie sprawy jak wiele obowiązków i kosztów musi ponieść szef za każdego pracownika.

Zależnie od charakteru danej firmy jednym z takich obowiązków jest odpowiednie przygotowanie nowo zatrudnionego człowieka do pracy. Wiąże się z tym organizacja odpowiedniego szkolenia BHP oraz przygotowania odpowiednich zabezpieczeń dla pracownika na przykład masek ochronnych, odzieży i tym podobnych.

Takie kursy BHP musi prowadzić odpowiednio do tego uprawniona osoba, czyli aby zatrudnić i wyszkolić pracowników najpierw trzeba zatrudnić kogoś, kto ich wyszkoli. W Krakowie na przykład, szkolenia BHP organizuje firma eSTe-SECURA.pl i robi to już od niemal trzydziestu lat.

Zostając jeszcze w temacie szkoleń z zakresu BHP trzeba wiedzieć, że te są obowiązkowe, więc pracodawca się od nich nie wymiga, a w dodatku nie są to szkolenia jednorazowe. Jeśli chodzi o kursy BHP, to mamy tutaj do czynienia z wstępnymi szkoleniami BHP oraz w kolejnych latach z okresowymi szkoleniami.

Prowadzenie firmy, zarządzanie zasobami ludzkimi, przygotowywanie ludzi do pracy, wdrażanie w system, odprowadzanie wszelkich składek – to wszystko obowiązki pracodawcy, o których pracownicy często zapominają. Łatwo jest narzekać i twierdzić, że byłoby się lepszym szefem, dopóki człowiek sam nie wejdzie w buty tego drugiego.

Oczywiście nie można generalizować, bo tak jak wspomniano na wstępie, faktycznie nie każdy pracodawca jest uczciwy i dobry lecz wymagający, tak samo nie każdy pracownik potrafi jedynie narzekać, są tacy, którzy potrafią docenić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *