Wykopy budowlane

wykopy

Skończyły się czasy, gdzie nieogolony robotnik z beretem na głowie i nieodłączną fajką w zębach stawiał szalunki do wykopów. Oczywiście, były to drewniane, sklecone z desek nijakie, robione na chybcika deski, które łączono czym się da i jak się da. Dzisiaj są aluminiowe szalunki, które doskonale zabezpieczają wszelkie wykopy, fundamenty, nawet na głębokość trzech metrów.
Szalunki wykopowe możemy wypożyczyć. lub zakupić w odpowiednich sklepach na terenie naszego kraju, no i oczywiście poza granicami.

Cały system aluminiowych szalunków jest zrobiony tak, aby wszelkie zróżnicowane szerokości, wysokości były jak najlepiej wykorzystane do wylewu. Są bardzo lekkie, a przy tym wytrzymałe. Nie trzeba sześcioosobowej brygady do przenoszenia szalunków, a wystarczą jedna, góra dwie osoby. Aby dopasować się do zróżnicowanych wymagań poszczególnych rodzajów robót, zakres zastosowań podzielono na cztery typy: system krawędziowy, punktowy, dylowy i liniowy.

Nawet na szalunki są wymagane odpowiednie normy, które owe produkty muszą spełniać. Żadna budowa bez tego systemu szalunkowego nie ma szans przetrwania. Jak zalejemy beton? Jak wylewamy strop? Bez szalunku nie ma szans. Takie zabezpieczenia są potrzebne przy każdego typu pracy w budowlance. Gdy budujemy domy, dworce, mosty, schody, podjazdy, sufity, balkony, tarasy, podesty, wieże, amfiteatry, filharmonie, teatry, kopuły, ambony i wiele, wiele innych pomieszczeń użytku publicznego. Szalunki wynajem nie są drogie, nie są tanie. Cena jest w sam raz, adekwatna do jakości i wytrzymałości tego towaru.